הצטרפו לרשימת התפוצה 
פוסטים נבחרים
חפשו לפי תגיות

הבלוג של "הבית"

כמו לידה שניה

הגל השני כבר כאן... החגורה מתהדקת ומה שעולה לי בראש זו "לידה שניה".

כשילדתי את הילד הראשון לא ידעתי למה לצפות, כל מקלחת והחתלה הייתה פרויקט, קניתי כל מה שאפשר ובכמויות מסחריות (ועוד את הבן הראשון ילדתי בארה"ב... אפילו מחמם מגבונים שלא יהיה לו קר בטוסיק קנית 😊). אירחתי את כל המשפחה שבאה מהארץ לברית, תקתקתי את הבית, הייתי איתו גם כשישן, ניקיתי את הבית שהוא על המנשא, ואפילו עבדתי מהבית (כי אין שם ממש חופשת לידה).

ואז חזרנו לארץ והגיעה הגוזלית השניה, אני לא יודעת מאיפה זה בא לי אבל הבנתי שהפעם אני רוצה אחרת - שאני לא צריכה שהכל יהיה מתוקתק וגם לא מושלם.

הפעם הגעתי ללידה רגועה יותר ולכן יכולתי להרשות לעצמי לנעול את הבית מפני מבקרים, ישנתי בכל פעם שהיא ישנה, התפניתי לבן שלי שחזר הביתה מהגן והכנתי את עצמי נפשית לשעות הקשות של לפנות הערב.

באותם הימים לא ידעתי שבעצם אני מקשיבה לעצמי, למה שמתאים לי ולא מנסה להרשים, להיות סופר-וומן או קוסמת אלא פשוט חיה בשלום עם מה שיש.

ועכשיו, בפתיחתו של הגל השני, אני כבר מיומנת, אני כבר לא רצה בכדי לשעשע אותם, אני קונה לא מתוך חובה היסטרית (יש לי עוד חצי קרטון אורז וקמח מהטרוף הקודם) - יש כל כך הרבה דברים שאפשר לעשות אחרת. אני מנסה לשבת עם עצמי ולחשוב מה נכון לי, מה נכון להם ולצלול פנימה מוכנה יותר.

ומה אתכן? איך אתן מרגישות בימים אלה? חוסר וודאות, חולי, פחד כלכלי ו... - אני בטוחה שעוברים עליכן כל כך הרבה דברים לא פשוטים, אתן מוזמנות לשתף ולקבל את החיבוק של הקהילה שלנו (הורות של חופש) - לזה אנחנו כאן.

תיוגים:

שמור על קשר
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Google+ Social Icon