הצטרפו לרשימת התפוצה 
פוסטים נבחרים
חפשו לפי תגיות

הבלוג של "הבית"

זוגיות בימים של קורונה

על הנושא הזה לא דברתי בכלל ונראה לי שהגיע הזמן 😊

הרבה בדיחות רצות ברשת על היא והוא ועל מה כל אחד מהם רואה וגם מרגיש אבל האמת היא שאנחנו יחד נקראים: הורים, אנחנו צוות שמנסה להשיט את הסירה הזו שקוראים לה 'משפחה' לחוף מבטחים שיבטיח שנצא בשלום מכל הבלגן.

לא אשקר, למרות שאני ובעלי ח' היקר נשואים כבר 23 שנה, את האתגר הזה, גם אנחנו, לא עוברים חלק. בהתחלה, כשהקורונה רק נכנסה לחיינו שנינו הרגשנו שיצאנו לחופשה עם הילדים, ניסינו להיות איתם, לתת להם את המקום שביום יום אנחנו לא תמיד מספיקים וגם ניסינו, על הדרך, למצוא קצת שקט לעצמנו.

לאט לאט הבלגן, המריבות בין האחים, הלחץ בעבודה, העניינים הבריאותיים שמסביב, נכנסו ו'הרסו' את החופשה. לא היה פשוט להיות ברגעים אלו. פתאום הבנו שקשה לנו להתנהל יחד. הבנו שאנחנו לא מוצאים 'זמן זוגי' וגם יותר מזה לא מוצאנו זמן של שקט לעצמנו.

רשימת המשימות והמטלות הלכו וגברו ויחד איתם באו התסכולים.

אלו היו ימים לא פשוטים ואני מדברת בלשון עבר כי קרה שם משהו שאולי, בזכות הקורונה, חידד את הזוגיות שלנו, את הציפיות שיש לנו אחד מהשני, את מה שאני סוחבת איתי ומביאה לזוגיות שלי ואת החלק של הילדים בכל מה שנקרא בית.

אז מה שקרה לנו היה כך - טיפסנו על הר גבוה ובתחילה זה היה כיף, עם הזמן העליה הפכה להיות קשה וקשה יותר ואז - החלטנו לעצור.

החלטנו לעצור במקום להמשיך באפיסת כוחות עד למעלה וליפול שדודים בלי אפשרות לראות את כל היופי שיש שם.

לקחנו פסק זמן לחשוב, נתנו אחד לשני את המרחב להיות עם הדברים ולנסות להבין אותם, רק אז התיישבנו להקשיב אחד לשני. להבין שמה שאנחנו אומרים זה שייך לנו. לקחנו את זוגיות רבת השנים שלנו צעד קדימה בכדי לדבר ממקום אמיתי ובעיקר לא מעליב, ניסינו לראות איך אפשר אחרת.

מה נוגע בכל אחד, מה הכוונה שלי בדברים שאני עושה/אומרת/חושבת והאם הצד השני הבין את כוונתי.

אני עם ח' כבר מעל 23 שנה אבל הרגע הזה שבו עצרנו ודיברנו היה אחד הבודדים שבהם יכולתי לשמוע את מה שהוא מרגיש מתוך מה שאני אומרת, זה עזר לי להבין שאנחנו שונים אבל בעלי מטרות משותפות. הבנו שהדרך שלנו להשיג את אותן מטרות שונה ושאנחנו צריכים לתת מקום גם לזה וגם לזה.

הילדים שלנו רואים אותנו. הם לומדים מאיתנו ומה שהם למדו הפעם זה לדבר על הדברים ולהיפתח לזווית ראיה שונה ולכבד אותה, הם גם למדו מאיתנו שלא הכל "טוב" ושיש גם מכשולים, קשיים ומה שחשוב זה לדבר אותם ולצמוח משם.

אף אחד מאיתנו לא בא לפגוע אחד בשני, אף אחד לא רוצה ברעתו של השני אלא כל אחד רוצה שיראו אותו. שיתנו לו מקום. שאני אהיה חשוב לך ושאני אדע את זה. כל השאר זה בונוס.

שמור על קשר
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Google+ Social Icon