הצטרפו לרשימת התפוצה 
פוסטים נבחרים
חפשו לפי תגיות

הבלוג של "הבית"

על תעודות, ציונים וילדים

עוד רגע וכבר מחלקים את התעודות ותמיד ברגע הזה אני מרגישה שאני צריכה להיות שם בשביל הילדים שלי. להיות איתם כשדף הניר מונח בידם, שלא יהיו לבד.

אני זוכרת את עצמי צועדת לבד הביתה מבית הספר ואומרת לעצמי שזו סתם עוד פיסת ניר, שלא צריך להתרגש, ואם הציון 'מספיק' למורה אז הוא בטח מספיק גם לי...

אז, באותם הימים, לא הבנתי את מה שאני מבינה היום, לא הבנתי שאני ילדה שבאמת עשתה הכל בכדי להצליח ושלא תמיד הצליח לה, אני כילדה חיכיתי שיראו ויעריכו את ההשקעה שלי. לא הבנתי שציונים לא באמת אומרים עלי כלום ולא אומרים מי אני ומה אני שווה.

אני זוכרת את הרגע שאחרי חלוקת התעודות, ההשוואה עם החברים מהכיתה שרוצים לדעת ש"שלהם יותר טוב" והדבר הקשה ביותר – הרגע בו אני נכנסת הביתה ואמא שלי (שעשתה הכל(!) בשביל לעזור לי להצליח) מצטערת בשבילי כי באמת עשיתי הכל ולא הצלחתי להגיע לתוצאה הנדרשת.

אותה ילדה שהייתי כבר הפכה לאמא, זו שמחכה לילדיה עם חיבוק ביציאה מבית הספר כי היא לא רוצה שהם ילכו עם הנייר הזה לבד. אני האמא שהולכת לחנות השוקולדים השכונתית ומכינה להם שקיות של מתוק עם ברכה אישית לכל אחד עוד לפני שבכלל ראיתי את התעודות והציונים כי מבחינתי זהו יום שצריך להמתיק אותו.

ביום כזה אני רוצה להגיד להם עד כמה לא משנה מה שרשום שם, אני יודעת מי אתם, אני יודעת שהיום זהו יום לא קל, ביום בו הם מקבלים את ההערכה הנשקפת מעיני בית הספר.

לא לכולם היום הזה קשה או לא נוח אבל הוא יום של מבחן, יום של ציפייה ויום של השוואות.

היום אני אומרת לילדיי שתעודות חשובות בשביל להסתכל בצורה יבשה על מה שהשיגו עד היום. אלו רק מספרים, הם לא תמיד מודדים את ההשקעה, המאמץ ואת מי שאתם.

אני שואלת אותם איך הם מרגישים, מה נוגע בהם, איך זה משפיע עליהם.

הם לא תמיד יודעים להגיד אבל הם עוצרים, מדברים על זה ואני שם איתם בדרך הזו.

מבחינתי מה שאנחנו לומדים ב12 שנות לימוד זו התמודדות עם דברים, ללמוד לשבת בכיתה, ללמוד לקחת חומר ולהבין אותו, ללמוד להתרכז, לעבור בצוות, להתמודד עם משימות – וכל השאר זה בונוס.

לסיום, אני רוצה להגיד תודה לכל המורים שצועדים עם הילדים שלי בדרך הזו, לכל המורים שהיו שם בשבילי גם כשלא הצלחתי, ראו את המאמץ וההשקעה– לא תאמינו כמה השפעה יש לכם על החיים שלנו וכמה כוח אתם נותנים לנו להמשיך בדרך ולהתמודד כי אנחנו יודעים שאתם מאמינים בנו.

רוצים עוד פוסטים וסרטונים שלי? הרשמו לדיוור בוואטסאפ http://bit.ly/Shailyshome-whatsapp

תיוגים:

שמור על קשר
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Google+ Social Icon