הצטרפו לרשימת התפוצה 
פוסטים נבחרים
חפשו לפי תגיות

הבלוג של "הבית"

הזדמנות למהפך

יום הכיפורים כבר כאן ואני מתלבטת, מה המילה סליחה אומרת? לעיתים נדמה שסליחה היא כמו פלסטר – עוצרים את הדימום ושוכחים, אם לא מסתכלים פנימה ומבינים מה עשינו – הדימום חוזר כמו בומרנג בפעם הבאה. בימים שכאלה יש לנו הזדמנות להסתכל פנימה ולנסות להבין למה אנחנו עושים את זה, הרי הדברים מגיעים ממקום פנימי שקשור אלינו ולא לאף אחד אחר.

גם מול הילדים שלנו דברים קורים שוב ושוב בכדי שנבין מה קורה לנו בסיטואציה (ולאפשר לעצמנו מגוון אפשרויות תגובה) כדאי שנתבונן פנימה ונבדוק מה מפעיל אותנו מול התנהגות זו או אחרת.

זה לא פשוט לגעת במקומות הללו אבל אם אתם מתבוננים פנימה ופוגשים ברגשות ובתחושות העולות תדעו שעשיתם כבר דרך. תדעו שפתחתם לעצמכם פתח למשהו אחר, אל תמהרו לרוץ ו"לגמור על זה" - תהיו עם זה: זה מרגש, גם כואב ובעיקר מאפשר משהו אחר.

באוטומט שלנו אנו מחפשים את הסיבה בחוץ עייפות, עבודה, הילדים, הדרישות של הילדים. והפעם, רגע לפני יום הכיפורים, זו הזדמנות למהפך.

קחו רגע, עצרו, והסתכלו פנימה. מה קורה לנו בתוך הסיטואציה? קשה להיות במקום הזה לבד, עוד יותר קשה להבין לבד, אני מזמינה אתכם לקהילה שלנו בפייסבוק ולמפגשי אימהות – בהם נבין יחד מה קורה שם, מה המשמעות, ואיך נתמודד עם הסיטואציה ועם מה שקורה.

שמור על קשר
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Google+ Social Icon