הצטרפו לרשימת התפוצה 
פוסטים נבחרים
חפשו לפי תגיות

הבלוג של "הבית"

מחלקים ציונים

עונת חלוקת תעודות החלה וכמו בכל שנה ילדינו יגיעו הביתה עם התעודה.

ילדים (כמו מבוגרים) לא פעם משווים את עצמם לאחרים – לטוב ולרע, מתאכזבים מציונים או מחוסר הצלחה ומוצאים את עצמם בדיסוננס בין האכזבה האישית שלהם מהציון ובעיקר באפשרות שאנחנו, הוריהם, נתאכזב מהם.

ילדים עוסקים היום בשלל ובמגוון מאוד רחב של תחומים, הם סקרנים, מתעניינים ומוכנים להקדיש לכך שעות ארוכות, בתקופה הזו שבחייהם הם למדים על עצמם - במה הם חזקים, במה הם חלשים ובעיקר - נחשפים לגודלו של העולם ולהבנה שהוא מלא ופרוש לרגליהם.

האנדרנלין בשיאו - כי בתקופה מאוד קצרה החשיפה מאוד רחבה - ואלו בהחלט הזדמנויות בהן הילד שלנו מתמודד עם הקושי, גם בדברים שיתכן שבעתיד לא יעסוק בהם. הוא פשוט לומד ללמוד – לומד להתמודד עם חולשותיו ומנסה למצוא להן התאמות, וההתמודדות לעיתים מלווה בתחושה לא נעימה של אכזבה.

ילדים נמצאים במצבי מתח לא פשוטים – מול המורה והציונים שהיא מעניקה להם ועוד בסוף גם מולנו ההורים שכל הזמן דוחפים ושואפים שיצליחו ויוכיחו את עצמם (קודם כל לעצמם, לחבריהם, למורה ובעיקר לנו ההורים שהביאו אותם עד הלום).

אנחנו ההורים נוטים "להציע" לילדינו "קח איזה ספר ליד", "אולי תצא מהמסך?" ועוד, במיוחד בימים שכאלה ההצעות הללו לא פשוטות עבור ילדנו, שהרי הם כל כך רוצים שיראו את הטוב במה שהם עושים, שיבינו את ההשקעה. הילדים שלנו מחפשים אותנו על מנת שנראה איפה קשה להם ונבוא לעזר.

הערות של הורים ובכלל של בני אדם מכבידות ומקשות, וביקורת עצמית היא הקשה מכולן, איך נוכל להגיד לילדנו את הדברים ולהצליח לומר זאת מבלי לפגוע ומבלי לרמוס? איך נוכל להיות שם בשביל הילד שלנו, ואפילו ללא מילים, כי הוא קולט מה אנחנו רוצים ומשדרים לו ותאמינו או לא – הוא מנסה.

תנו לילד שלכם את הגב, תהיו שם בשבילו. כמה קשה להאמין שאין נכון או לא נכון ומכל כישלון צומחים (אצלנו יש לא מעט הייטקיסטים שיכולים לדבר שעות רק על זה).

תיוגים:

שמור על קשר
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Google+ Social Icon