הצטרפו לרשימת התפוצה 
פוסטים נבחרים
חפשו לפי תגיות

הבלוג של "הבית"

הזדמנות לביחד בחג הסוכות

הרבה קומדיות וטרגדיות נכתבו על ארוחות החג וההפקות סביב החגים. כל מפגש של עשרות אנשים הוא פצצה מתקתקת, שבמקרה הטוב צולחת את המשימה בשלום, ללא חללים.

עכשיו כשראש השנה ויום הכיפורים מאחורינו, אפשר יהיה בסוכות להתפנות לחשוב קצת אחרת. זה לא סתם חג, אלא חג שמנסה להוציא אותנו מאזור הנוחות שלנו (לצאת מהנעים והמוכר, הבית שלנו ולעבור לשבוע לחיות בחוץ, רגע לפני שהחורף מתחיל). זו הזדמנות לפנות את הזמן לנו ולמשפחתנו הגרעינית, על מנת ליצור חוויות בבית ללא הפרעות והסחות.

אז במה נתחיל? "אדם הולך על קיבתו" – לא שחסר לנו משהו אחרי כל ארוחות החגים, אבל בכל זאת צריך לאכול משהו 😊

  • הכנת ארוחה היפכו את הכנת הארוחות למשימה משותפת - הורה וילד. הכינו פתקים עם שמות הילדים בשקית אחת ובשניה פתקים עם שמות ההורים. תנו לילדים לשלוף את הפתקים משתי השקיות (זכרו להחזיר לשקית ההורים את הפתק הנבחר אך לא לשקית הילדים, כך שכל אחד מהילדים יקבל הזדמנות שווה). חיזרו על הפעולה עד שכל הילדים יבחרו וכל אחד ידע עם מי מההורים הוא ומתי. עכשיו כשכולם יודעים את מקומם ותפקידם, מיצאו את הזמן לשבת עם הילד ולחשוב יחד מה נרצה להכין ומה נדרש עבור הכנת המטעמים, בדקו מה חסר ואת השאר תצאו יחד להשלים. עכשיו נשאר לערוך ולהגיש למשפחה. טיפ: יתכן שזה לא ילך חלק. שנרצה להכין 4 דברים ונכין בקושי אחד. אפילו 5 דקות של עבודה משותפת נותנות המון. זמן ביחד בו אנחנו חושבים מה יתאים לכל אחד, מתכננים, מתייעצים ויוצרים.

  • ארוחת שחיתות שילדים אוהבים הזדמנות להפוך את הארוחה למשחק ולחוויה משפחתית, כאשר כולם יושבים סביב השולחן ומנסים לתפוס את מקומם בסיר אחד מלא בכל טוב. אין כמו פונדו שוקולד לנסות את זה. בסיר כפול ממיסים 300 גרם שוקולד מריר עם קופסה שמנת מתוקה (אנחנו משתמשים ב15% אבל כמובן שאפשר להתפרע). כשהשוקולד נמס, מעמידים על השולחן סיר פונדו או סיר רגיל עם נר מתחתיו. מגישים עם פרות חתוכים, מרשמלו, פתיבר ועוד הפתעות. אפשר להשתמש בשיפודים מעץ ככלי עבודה 😊. יש כאלה שמוסיפים לשוקולד 3 כפות ליקר תפוזים או ברנדי – אני לא. בתאבון!

עכשיו כשאנחנו שבעים, אפשר להתפנות להשתובב ולשחק ביחד.

  • יצירת סרט משפחתי ביתי כמה קל היום להיות במאי, מפיק, שחקן וצלם כשהכל נמצא בכף ידיינו. מה אתם אומרים? רוצים לנסות את זה גם? בהחלט שווה לארגן מפגש פסגה משפחתי – להעלות רעיונות לסרט, לחלק משימות תוך הקפדה על עלילה מותאמת ומכבדת, חלוקת תפקידים שתהיה נוחה לכל אחד ויאללה – לעבודה. חשוב לשים לב לכל אחד מבני המשפחה תוך כדי התהליך. לא תמיד מה שנראה נוח בהתחלה מתאים בהמשך. זו הזדמנות להחמיא גם אם לא הכל הולך חלק. מיצאו את נקודות האור וציינו אותן, זה מחזק ומעודד בהמשך. אם יהיה בסוף סרט או לא, זה פחות חשוב. מה שחשוב זו החוויה של המשחק, ההשתובבות וההקשבה.

  • חידונים ומשחקים הזדמנות לארגן ערבי משחק ופעילות שיופעלו בכל פעם ע"י הורה ואחד הילדים. אופציה למשחק נחמד ומאוד אישי, הוא משחק הכתר – מכינים כרטיסיות שעליהן רושמים דברים מחיי המשפחה, בית הספר, החג וכו'. בוחרים משתתף, מעניקים לו כתר או כובע ועליו מחברים באטב או בסיכה את הכרטיסיה כך שכולם רואים מה רשום שם חוץ מהמשתתף והוא נשאר לנחש מה רשום עליה, ע"י שאלות שהתשובות להן בכן / לא בלבד.

בהחלט הזדמנות לחוות חוויה משותפת שתאפשר לכם להיפגש, להקשיב האחד לשני ולגלות דרכים חדשות לדיאלוג.

נשמח לשמוע עוד רעיונות לפעילות בבית, בעלות נמוכה, לכל המשפחה. רוצים לשתף?

חג שמח, שילי

תיוגים:

שמור על קשר
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Google+ Social Icon