הצטרפו לרשימת התפוצה 
פוסטים נבחרים

כשיצאנו לחופשה

12.08.2020

1/10
Please reload

פוסטים קודמים
Please reload

הבלוג של "הבית"

ציפיות לקראת החופש הגדול

June 15, 2017

ההכנות לקיץ בעיצומן – קייטנות, טיולים, חוויות ובילויים. אנחנו נאלצים להיכנס למצב "חמ"ל" ולהתחיל לחשוב על מה יתאים לילדים, לנו ולמשפחה.

כאשר יוצאים מהבית, לאף אחד אין את הפינה האישית שלו, מה שמחייב להיות ביחד. איך עושים את זה? למדתי עם השנים שחשוב לבנות את הדברים. עד כמה שזה נשמע הזוי, עדיף להתייעץ עם הילדים הבוגרים בלאן כדאי לטייל, לכמה זמן ומה היו רוצים שיכלול הטיול? רצוי לתאם ציפיות ולהעלות קשיים ומחשבות. לא להעמיס בנסיעות ובאטרקציות, לאפשר פינה שקטה לכל אחד (כן, כן גם עם הפלאפון 😊) ולא לחייב את כולם להשתתף בכל הפעילויות.  
 

כשהיינו צעירים, בעלי ואני יצאנו לטייל במזרח. מרוב התרגשות הייתי מתעוררת כל בוקר בשש ומתחילה בחושך לתכנן את המסלול היומי. מה שהתאים לי, לא תמיד התאים לו, הוא העדיף לקחת את הזמן באיזי.  כיום, כאשר אנחנו נוסעים זוג הורים וארבעה ילדים, זה מסובך יותר – לכל אחד יש רצון משלו,  קצב משלו ורעיונות אחרים.
 

אני רואה את ה"ביחד" כמטרת החופשה ולא חשוב אם נספיק הכל או לא. חופשה מאפשרת להתפנות למשפחה עם כמה שפחות הפרעות מהסביבה ולמצוא את הזמן ללמוד קצת יותר מה כל אחד צריך ורוצה, ללמוד להתפשר ולנסות למצוא דרכים לשלב את הרצונות של כולם. 

 

בהצלחה!

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

חפשו לפי תגיות