הצטרפו לרשימת התפוצה 
פוסטים נבחרים
חפשו לפי תגיות

הבלוג של "הבית"

ציפיות לקראת החופש הגדול

ההכנות לקיץ בעיצומן – קייטנות, טיולים, חוויות ובילויים. אנחנו נאלצים להיכנס למצב "חמ"ל" ולהתחיל לחשוב על מה יתאים לילדים, לנו ולמשפחה. כאשר יוצאים מהבית, לאף אחד אין את הפינה האישית שלו, מה שמחייב להיות ביחד. איך עושים את זה? למדתי עם השנים שחשוב לבנות את הדברים. עד כמה שזה נשמע הזוי, עדיף להתייעץ עם הילדים הבוגרים בלאן כדאי לטייל, לכמה זמן ומה היו רוצים שיכלול הטיול? רצוי לתאם ציפיות ולהעלות קשיים ומחשבות. לא להעמיס בנסיעות ובאטרקציות, לאפשר פינה שקטה לכל אחד (כן, כן גם עם הפלאפון 😊) ולא לחייב את כולם להשתתף בכל הפעילויות.

כשהיינו צעירים, בעלי ואני יצאנו לטייל במזרח. מרוב התרגשות הייתי מתעוררת כל בוקר בשש ומתחילה בחושך לתכנן את המסלול היומי. מה שהתאים לי, לא תמיד התאים לו, הוא העדיף לקחת את הזמן באיזי. כיום, כאשר אנחנו נוסעים זוג הורים וארבעה ילדים, זה מסובך יותר – לכל אחד יש רצון משלו, קצב משלו ורעיונות אחרים.

אני רואה את ה"ביחד" כמטרת החופשה ולא חשוב אם נספיק הכל או לא. חופשה מאפשרת להתפנות למשפחה עם כמה שפחות הפרעות מהסביבה ולמצוא את הזמן ללמוד קצת יותר מה כל אחד צריך ורוצה, ללמוד להתפשר ולנסות למצוא דרכים לשלב את הרצונות של כולם.

בהצלחה!

תיוגים:

שמור על קשר
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Google+ Social Icon