הצטרפו לרשימת התפוצה 
פוסטים נבחרים
חפשו לפי תגיות

הבלוג של "הבית"

יום אהבה שמח!

כמה קל זה היה כאשר היינו זוג צעיר. כל אחד הביא את עצמו וביחד בנינו את הקשר. אבל ככל שהשנים עוברות והמשפחה מתרחבת, אני מרגישה שהזוגיות הופכת מורכבת יותר. אנחנו באים מעולמות שונים, ולא רק בגלל ש"גברים ממאדים ונשים מנוגה"... אלא גם ובעיקר בשל העובדה שכל אחד מאיתנו מביא איתו "שק" מלא מנהגים, מחשבות, זיכרונות ורגשות מבית הוריו. "שקים" אלו יוצרים לפעמים אתגר וקושי בקשר, אבל באותה מידה גם יוצרים את הייחודיות שבו.

המטרה שלנו היא לבנות את ההרכב המשפחתי החדש וליצור זוגיות חזקה שנותנת מקום לצרכיו של כל אחד מבני הזוג, להגדיר את מהות הבית שלנו ואת דרך התנהלותנו כזוג וכהורים שתתאים לשפה שפיתחנו לעצמנו. אך זה לא תמיד קל... ואז, בזמן "משבר" או סתם מחלוקת, צצים פערים שיוצרים תסכול עבורינו ועבור ילדינו. לא פעם סיטואציות אלו גורמות לילדינו "להשיג" יותר בכך שהם בוחרים אל מי מההורים לפנות ומתי. מצב זה של הילדים אינו מעצים אותם ולמעשה גורם לבלבול, למחנות ולנו ההורים לשכוח שבראש ובראשונה אנו זוג, העוגן של המשפחה ולא פחות חשוב מדגים לילידינו את משמעותה של הזוגיות ומדוע היא כל כך חשובה.

קשה לנווט ספינה כאשר כל אחד "מושך" לכיוון אחר. חשוב למצוא את הדרך המשותפת ולהשיט את הספינה יחד, תוך הסתכלות על צרכיו של האחר, מבלי לשכוח מאיפה הכל התחיל ולמה.

תיוגים:

שמור על קשר
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Google+ Social Icon