הצטרפו לרשימת התפוצה 
פוסטים נבחרים
חפשו לפי תגיות

הבלוג של "הבית"

סוגרים את בית הספר השכונתי

ביום חמישי האחרון נפל דבר בשוהם - בית הספר "שלהבת" יצא בהודעה שהם סוגרים את הישיבה התיכונית בה למדו בניי הגדולים ולבני הקטן שיעלה בשנה הבאה לכיתה ז' לא יהיה בית ספר בסביבת הבית.

עזבו את העובדה שאני מתקוממת על כך שהפכו את בתי הספר לעסק שאמור להניב רווחים, מספיק נרשמים או כל דבר אחר - בית ספר אמור להיות מקום לימודים זמין בקרבת הבית לכל ילד ותלמיד.

הכעיס אותי שדווקא בתקופה כל כך מורכבת, באמצע משבר עולמי שמשפיע על הילדים בצורה חסרת תקדים בוחרים לבצע שינויים כל כך גדולים.

נכון, הורים רבים משוהם בחרו שלא לשלוח את ילדיהם ל'שלהבת', גם שני בני שלמדו שם עברו בשלב כלשהו לבית ספר אחר אבל זה טבעו של בית ספר בצמיחה.

סגירת האופציה הקרובה לבית היא החלטה לא סבירה.

עכשיו, תוך כדי התקופה ההזויה הזו שהוציאה את הילדים מ'לופ' הלימודים ומהקרקע הבטוחה הם יצטרכו להוכיח את עצמם בחזית חדשה בכדי למצוא מסגרת שתסכים לקבל אותם.

ומה עם בני? הוא כבר החל לחפש מסגרת מחוץ לשוהם, שם הוא צריך להבחן, להוכיח שהוא הולם ומתאים למסגרת ואין לו אופציה להתקבל פשוט כי זה בית הספר השכונתי שלו.

לא פשוט לי לראות את הילד שלי מתמודד בגיל כל כך צעיר עם בחירות משמעותיות, מנסה להראות למנהלים והבוחנים שהוא ראוי – הוא יצטרך לעשות זאת בעוד כמה שנים -בצבא, בעבודה, בנסיון להתקבל ללימודים גבוהים...

אז למה הוא צריך להתחיל את כל זה עכשיו?

איך זה אצלכם? גם הילדים שלכם גם מתמודדים עם חטיבות בינים ותנאי קבלה בימים מטורפים שכאלה?


שמור על קשר
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Google+ Social Icon