הצטרפו לרשימת התפוצה 
פוסטים נבחרים
חפשו לפי תגיות

הבלוג של "הבית"

לראות את האחר

בשבוע שעבר נסענו עם רועי לבחור וילה בצפון לחגיגות בר המצווה ואחרי שסוף סוף (!!!) מצאנו את המקום שאהבנו הסתבר שבעל המקום לא שם לב ושסוף השבוע שרצינו בעצם תפוס. לא האמנתי למשמע אוזני! האורחים סגרו את ההזמנה הזו כבר לפני שנה(!) ואני נשארתי ללא מילים.

בעל המקום הציע שיתקשר לברר אם הם שכחו, אבל ... הם לא שכחו, הוא ביקש מהם לבדוק אם יוכלו להזיז את החופשה שהזמינו ותגובתם נגעה לליבי – הסבא שהזמין את הוילה לבני משפחתו התקשר ואמר ש 'בר מצווה לא מזיזים ואני לא רוצה לאכזב את חתן המצווה, אנחנו נזוז בשבוע"

הוא ראה את הבן שלי – הוא היה מוכן לוותר על מה ששלו בשביל הבן שלי – הוא ראה אותנו!

נזכרתי שבשנת 1997 קרה לנו דבר דומה כשגרנו במדיסון הקרה בארה"ב וחפשנו דירה בסביבת בית הכנסת (מבצע קשה לכל הדעות) וכשהגענו לסגור על דירה היה שם זוג צעיר, נשואים טריים, שהגיעו רגע לפנינו ושהחליטו לקחת את הדירה.

באותם רגעים לא ידעתי מה לעשות אבל כשהזוג הצעיר ששמע על הקושי שלנו ועל הצורך שהבית יהיה בסביבת הכנסיה שלנו (כך הם קראו לה) כי אנחנו לא נוסעים בשבת, הם החליטו לוותר למעננו על הדירה.

למה אני מספרת על זה? כי אז באותם ימים אמרתי לזוג הנחמד הזה שאני לא מאמינה שהם התחשבו בנו כל כך ושאני לא בטוחה שאי פעם נזכה להרגיש כך שוב.

השבוע הבנתי שטעיתי – שוב הופתעתי שיש אנשים רגישים, טובי לב שמוכנים לוותר למען אנשים זרים, אנשים שמצאו פתרונות יצירתיים בכדי לעזור - תודה לך, לסבא היקר, שבחרת לראות את רועי.

רועי זכה לקבל שיעור חשוב לקראת הבר מצווה שלו – אני אסירת תודה על כך.


שמור על קשר
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Google+ Social Icon