הצטרפו לרשימת התפוצה 
פוסטים נבחרים
חפשו לפי תגיות

הבלוג של "הבית"

לקבל וגם לתת - שיעור בנתינה ללא תמורה

בימים אלו אני מסיימת שנת התנדבות כגבאית (גזברית) בית הכנסת השכונתי שלנו. אני, שנולדתי למשפחה חילונית תל אביבית, הפכתי לגבאית של בית הכנסת...ועוד בשנת הקורונה. התנדבתי לתפקיד הגזברית ואלי הצטרף שלמה פיזיק היקר שתרם רבות לחלק המנהלי, כך יצא ששני חילונים יצאו לדרך... 😊

מעשה שהיה כך היה, בסוף 2020 הסתבר שאף אחד לא מוכן להתנדב ל'כאב הראש' שנקרא 'גבאות בעידן הקורונה', אני יכולה להבין אותם כי מי באמת צריך על הראש שלו את כל ההגבלות, הבדיקות, החוקים... ? בנוסף לכל מה שגבאי גם ככה צריך לעשות.

כשאיש לא מתנדב אני צצה, כזו אני 😊.

ומה עשינו בשנה הזו? הורדנו את עלות דמי החבר (כי יש הרבה פחות פעילויות וגם אי הוודאות שבאוויר עשתה את שלה), גלינו שמעל עשור אנחנו משלמים עמלות גבוהות בבנק (כאילו אנחנו 'עזר מציון' לכל הפחות) ואחרי דחיפה מעו"ד ערן בלומנטל (שהוא גם חבר קהילה) הצלחנו להחזיר שבע(!) שנים של תשלומים. המשכנו ליעל את המערכת - עברנו לחשבונית ירוקה, הפכנו לדיגיטליים, החלפנו את רוב תאורת בית הכנסת לחסכונית, תקנו כמה תקלות וכמובן המשכנו לנהל את שגרת בית הכנסת. ואם לא די בכך, גם הצלחנו להרים אירוע קהילתי עם הרצאה מרתקת של איתי אנגל על חמאס, איראן ומה שבניהם.

בימים אלה אני מסיימת את שנת ההתנדבות ומרגישה שהצלחתי להעניק ערך לקהילה שלי – נתתי וקיבלתי המון.

תודה לכם צוות יקר - צורי, עוז ועמיר שעצרו את הקמצנות שלי ונתנו לשלמה גב לבזבז קצת. תודה ליורם שהיה שם איתנו בתחילת הדרך, הדריך, כיוון ודאג שבית הכנסת ימשיך לתפקד. תודה למורשיי החתימה - סמדר ויורם שהיו שם מתי שצריך, תודה לכל חברי הקהילה שנרתמו ל"מבצע ניקיון חובות של פסח" שארגנתי בכדי לקדם את העברת תשלומי החבר ותודה מיוחדת לאיש שאיתי- חביב, בעלי היקר, שהיה שם לתמוך ולסייע בכל דבר.

אני מתרגשת להעביר את השרביט לממשיכי - בועז עוגן, בהצלחה לך ולצוות החדש – נאוה, מיכה, יוחנן, בועז, צביקה.

אין מלמד, מחזק ומעצים יותר מדוגמא אישית– ילדי קיבלו שיעור חשוב בנתינה וכל מילה נוספת מיותרת.


תיוגים:

שמור על קשר
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Google+ Social Icon