הצטרפו לרשימת התפוצה 
פוסטים נבחרים
חפשו לפי תגיות

הבלוג של "הבית"

לא משאירים ילדים מאחור - #בר מצווה לרועי

כ'אמא לביאה' שעובדת על אוטומט אני לא חושבת פעמיים... אני הרי יודעת מה נכון וטוב לילד שלי 😊... אבל בשבוע שעבר הצלחתי, עם עזרה כמובן, להבין ולבחור אחרת.

רועי התחיל כיתה ז' בגבעת שמואל, בבית הספר החדש הוא מכיר רק 5 ילדים משוהם וכל השאר חדשים.

ואיך זה מתקשר לאוטומט שלי? לכבוד בר המצווה של רועי אנחנו אמורים לקחת כמה חברים לטיול לצפון ביום חמישי, לטיול זה לא יכלנו לקחת את כל הכיתה.

כשתכננו את האירוע רועי בחר רק את הילדים משוהם כי הוא עוד לא הכיר את שאר ילדיי הכיתה אבל, ככל שחלף הזמן, רועי התחבר עם הילדים החדשים וגם רצה לצרף אותם לחוויה. הסברתי לו שאין אפשרות לקחת את כולם והוא בחר כמה חברים נוספים.

פניתי למנהל חטיבת הביניים וביקשתי אישור להוציא כמה ילדים ביום חמישי בבוקר.

המנהל לא הסכים ואמר שהוא לא מאשר להפריד בין ילדים ושכל הפעילות בה הוא משקיע היא בחיבור בין הילדים – לכן, לא יהיה מוכן שתגרם עוגמת נפש לילדים שלא נבחרו.

אם לומר את האמת... התאכזבתי כי אני "אמא לביאה" ורציתי לשמח את הילד שלי אבל מהר הבנתי שהמנהל צודק ושהרעיון שלי לא כל כך הוגן...

הוציאו אותי מה'אוטומט' ומיד הגלגלים התחילו לעבוד. ביום שני רועי עלה לתורה עם כל הכיתה שלו בבית הספר, משם עלו כולם על אוטובוס לפיינטבול כיתתי לכבוד בר המצווה כאירוע גיבוש לכולם.

תודה לך מנהל יקר שהסבת את תשומת ליבי למה שפספסתי בדרך – תודה שאפשרת לי לשנות ולבחור אחרת.

הורים יקרים – כל כך הרבה ילדים נותרים מאחור, ילדים שלא רואים אותם, ילדים שלא מוזמנים לימי הולדת ולפעילויות חברתיות מחוץ לשעות הלימודים. קחו יוזמה ודאגו לכך שלא ישאר אף ילד מאחור, בכוח שלנו להשפיע, לשנות מציאות ולהבטיח שיעור משמעותי לילדינו ולשאר בני דורם.


שמור על קשר
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Google+ Social Icon