הצטרפו לרשימת התפוצה 
פוסטים נבחרים
חפשו לפי תגיות

הבלוג של "הבית"

ילד רוצה תשובה ... ואנחנו לא תמיד מוצאים

שאלות של הילדים שלנו תופסות אותנו לפעמים ברגע לא נוח – אנחנו הרי הורים, לנו אמורות להיות התשובות... אבל בכל זאת, לפעמים הם תופסים אותנו לא מוכנים ואפילו קצת המומים מהשאלה.

ילדים סקרנים מטבעם – הם שואלים המון שאלות כי הם מנסים לחקור וללמוד את העולם, זה טבעי וזה אופייני לגילם ומה זה עושה לנו? אנחנו לעיתים מסתבכים עם התשובות. מתחילים ל"חפור" להם, שולחים אותם ("תשאל את אבא") או פשוט מדלגים ולא עונים.

אני מניחה שאם הילדים ישאלו אתכם למה אסור לתקוע את האצבע בחשמל או למה הם לא יכולים לעבור כביש לבד לא תחשבו פעמיים ותענו להם תשובה ברורה והחלטית.

תשובה פשוטה תעניק מענה לצורך שלהם, 'תסגור את הפינה' ותאפשר להם לחזור לעניינם.

כשהנושא הנשאל מורכב יותר, אינו ברור לנו, גורם לנו בושה או מכיל בתוכו אי הסכמה בין ההורים יתכן שהשאלה תתפוס אותנו לא מוכנים. פתאום נצטרך לחשוב על הנושא, להבין בעצמנו מה דעתנו עליו.

זכרו, כשילדים שואלים שאלות הם בוחנים את הסביבה, הם מאמינים שאנחנו הכתובת לכל שאלה - אם אתם מרגישים שאין לכם תשובות ברורות בנושא הנשאל חשוב שתמצאו מישהו שיוכל לעזור לכם להבין למה קשה לכם לענות על השאלה.

כשאני נפגשת עם הורים אנחנו מדברים על השאלות של הילדים, על מה שהילדים מביאים ומנסים לעשות סדר בין מה 'של ההורים' ומה שייך לילדים. יחד אנחנו מוצאים את התשובות המאפשרות להם לענות בפעם הבאה לילדים בפשטות בכדי לא לערבב ולהעביר את מה ששלהם לילדים.


תיוגים:

שמור על קשר
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Google+ Social Icon