הצטרפו לרשימת התפוצה 
פוסטים נבחרים
חפשו לפי תגיות

הבלוג של "הבית"

הילדים השקופים - #המרצה

היום אני רוצה לדבר על הילדים השקופים.

אלה אותם 'ילדים טובים', אלה שלא עושים צרות, אלה שתמיד בסדר ... הילדים השקטים האלה שתמיד מתאימים את עצמם ולא שומעים אותם.

הילדים האלה הם 'חלומה של כל אמא' - אותם ילדים שכששומעים עליהם אלה תמיד דברי שבח והלל מהמורה, מהגננת, מאמא של חבר מהגן, מסבתא...

מה תגידו אם אומר לכם שהילד "המושלם" הזה חווה לא פעם קשיים ואפילו לא פחות מהילד #הרגזן #הבכיין #המתמרד #המפריע #המציק?!

חלילה שלא תחשבו שאני מצדדת בהתנהגויות לא מיטביות של ילדים אבל יחד עם זאת אלו ילדים (לדוגמא #רגזן) שמוציאים החוצה את הקושי שלהם ולא מאפשרים לנו להתעלם ממנו.

אם נחזור לרגע לאותו ילד שתמיד מוותר ומתחשב, הילד שתמיד מצטיין בהתנהגות ובלימודים אז בטח תגידו לי שהוא כזה כי זה חלק מהאופי שלו, שהוא פשוט ילד טוב וזה בטח בגלל שהוא.. בכור, סנדביץ' או בגלל שהוא אחרון....

הילד הנוח הזה נחת על משבצת ילד #מרצה. הוא מרגיש בה מחוזק (החמאנו לו בלי סוף על כך!) אבל גם לו (כמו לכולם) יש גם מזה וגם מזה.

אז למה לשנות משהו טוב אתם שואלים? כי אם תרצו לעזור לילד ה#רגזן תצטרכו גם לעזור לילד #המרצה. אחרת זה פשוט לא יעבוד.

אז איך עושים את זה? זה מאוד אישי, תלוי משפחה אבל דבר אחד אוכל להציע לכם – הפסיקו להחמיא ל#מרצה בכל פעם כשהוא מוותר לאחיו.

הסבירו לאחיו #הרגזן שעכשיו הוא לא יכול לקבל את הצעצוע/זמן מחשב או כל דבר אחר שהוא רוצה. תסבירו לו שאתם מבינים את הקושי אבל כרגע אחיו משחק עם זה ולא יוכל לוותר לו.

עצם זה שתשקפו את מה שקורה ל#רגזן יאפשר ל#מרצה להבין שהוא לא חייב לוותר כל הזמן, שגם אנחנו חושבים שזה בסדר ושהוא גם ידאג ולא יוותר לעצמו מידי פעם.

עודדו את המקום הזה, גם על חשבון הנוחות והשקט, כך ה#מרצה לא ישאר שקוף וידע שאנחנו רואים אותו ומבינים שגם לו יש צרכים/רצונות והם חשובים לא פחות.שמור על קשר
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Google+ Social Icon