הצטרפו לרשימת התפוצה 
פוסטים נבחרים
חפשו לפי תגיות

הבלוג של "הבית"

בואו נגמור עם זה... הורות מעייפת נורא

בגיל 16 לערך יצאתי עם המשפחה לטיול לאמסטרדם ולפריס – התרגשתי מאוד לקראת הטיול המשפחתי, קניתי ספרי טיולים והתחלתי לתכנן את הטיול. לא הטילו עלי את המשימה אבל חשבתי שיהיה נחמד להתארגן בכדי להספיק להנות כמה שיותר.

הגענו לאמסטרדם והתחלנו לחפש את "פסל פועל הנמל" שבספר היה כתוב ש'חייבים לראות'. הסתובבנו שעה ארוכה (עוד לפני ארוחת צהרים big mistake) כך שלאף אחד, חוץ ממני, לא הייתה כבר סבלנות. לבסוף נשברנו, אכלנו וגילנו שהפסל היה לנו מול העיניים וגם לא היה מרשים במיוחד...

ואז... הגענו לפריס ושם הייתה לי רשימה ארוכה.... ההורים שלי, שכבר הסתובבו שעות בכדי לראות פסל, כבר לא התלהבו מעוד יום ארוך ואמרו – "יאללה, נלך היום ונגמור עם הכל".

יצאנו לדרך ולא עברה שעה קלה, הם התעייפו וחזרנו למלון.

מה בעצם קרה? ההורים שלי היו איתנו 24/7 בלי רגע אחד של הפסקה (ועם ילדה פעילה כמוני) והיה להם לא קל. ואני? אני רציתי שיראו איזו תוכנית מקסימה יצרתי, רציתי שנהיה יחד ונראה דברים חדשים רק אנחנו ובעיקר רציתי שיראו כמה השקעתי ואיזו תכנית מצוינת הכנתי.

"בואי נגמור עם זה..." מה זה בעצם אומר?

האם ההורות שלנו היא משימה כמו שאר המשימות? מה אנחנו רוצים להשיג בחופש הגדול/ בחופשות/בזמן יחד? מה חשוב לנו?

אנחנו לא אומרים את הדברים האלה מפורש אבל עמוק בפנים יש לנו רשימת משימות שאותה אנחנו רוצים לסיים ולהמשיך הלאה. זה קורה לנו לא פעם בסופו של יום שאנחנו רק רוצים לסיים להקריא את הסיפור, לסיים לקלח אותם ושילכו לישון.

זה קורה לנו לא פעם גם כשיוצאים ורוצים ללכת למשחקיה לשעה ולגמור עם זה.

זכרו! הורות היא לא משימה והילדים שלנו הם לא יעדים למימוש ויחד עם זאת הורות מעייפת נורא!

לא קל להיות פנויים, זמינים וסבלניים כל הזמן וגם אנחנו רוצים לסיים כך שנוכל לקחת זמן גם לעצמנו.

לכן אנחנו כאן בכדי שנוכל לראות איך אפשר למצוא את הרגעים ואת הכוח כך שילדינו לא יהיו עוד משימה. בכדי שנוכל לתת להם את המקום שלהם.

אם אתם רוצים לתת לעצמכם וגם להם מקום, חשוב לדבר על זה. להעלות את הקושי ולתת לו מקום.

אם נדבר על זה, נוציא את זה החוצה, לא נתבייש בזה ולא ננסה להסתיר את זה אז באורח פלא משהו ישתחרר. תאמינו לי זה עובד מניסיון.


שמור על קשר
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Google+ Social Icon