אמהות עולות לכיתה א' – איך עושים את זה?
אנחנו יודעות "מה צריך" אבל בפועל זה לא תמיד עובד...

"כשאימהות ומציאות נפגשות" 
8.9.2019

רגע לפני שאנחנו, האימהות, קורסות במיטה ומסיימות עוד יום מלא במשימות, במאבקים ובמטרות מבית ומחוץ אנחנו מגלגלות בראש מה היה ומה יהיה...
 
עד כמה שאנחנו משתדלות שהכל "ילך חלק", בפועל זה לא תמיד עובד, הילדים שלנו לא תמיד מתנהגים כמו ש"חלמנו", לכל אחד יש את הכיוון שלו ואת הדרך שלו לעשות את הדברים.
 
יש נשים שמתייעצות, יש אחרות ששומרות בבטן אבל בשורה התחתונה, בסופו של יום, אנחנו לבד עם כל הדברים האלה.
 

זה לא חייב להיות כך...
 

בשביל זה אני פה - בלי שיפוטיות, ללא ביקורת ו"הצעות יעול" שלא תורמות לאף אחד, אני כאן לפענח איתכן את הקשיים ואת הדילמות ההוריות שעולות לכולנו בכניסה לכיתה א'. בבית של שילי אנחנו מתבוננות מנקודת מבט חדשה, כזו שתאפשר לכן למצוא את הדרך הנכונה עבורכן  במטרה להגיע אל הילד שלכן ולעזור לו לקראת השינוי הקרב.

מפגש אימהות בבית של שילי 

מפגש אינטימי וחד פעמי, לשעה קלה בה "ניקח אוויר" ונדבר – על מי? עלינו!
 
נדבר על ההתמודדות  עם השינוי הקרב, על המעבר מהגן לבית הספר, נדבר על החששות שלנו ועל הפחדים של ילדנו לקראת השינויים ובעיקר על הדרכים להקל על המעבר ולהכין את הבית לקראתו. 

ערב מרתק, משחרר ומלא תובנות והתבוננות מחודשת במציאות של כולנו.

IMG_8046.JPG

למה אני צריכה את זה?

את בטח שואלת את עצמך למה לך לפנות ערב ולדבר על המעבר לכיתה א' עם נשים זרות, למה לך לדבר על ההורות שלך? מה כבר יכולים לחדש לך? ומה ל"בית של שילי" יש להציע לך? 

נניח שבית הספר הוא מלבן והילדים שלנו משולשים. כל עוד הילד שלנו היה בגן, היה לו קל יותר לחיות ב"משולשותו", בכל צבע וגודל. אבל יום בהיר אחד הדברים השתנו והוא צריך להיכנס לתוך המלבן וזה קשה.
 

"אבל אמא, איך משולש נכנס למלבן? אני צריך להתכופף או להקטין את עצמי? אני אצטרך לשנות את הצורה שלי או להפוך למרובע בבית הספר?  למה הוא לא משתנה ואני כן?"
 

ב"בית של שילי" אנחנו מדברים על תפקידנו ועל האופן בו נתכונן יחד למעבר שלנו לכיתה א'.
 

הגישה הייחודית של ה"בית של שילי" מעניקה פרספקטיבה נוספת, נקודת מבט שתאפשר לנו לראות עוד כמה דברים, בנוסף ללחץ ולחרדה שאנחנו חווים בסיטואציה הזו.
 
אמרו לי שאני "חושפת את כל הקלפים" בפניכן, אבל כמה קל להגיד את הדברים ועד כמה קשה לפעול ולהעניק לכך מקום עמוק בלב? קשה לעשות את זה לבד, "הבית של שילי" מושיט לכן את היד לעזרה.

מי אנחנו? 

20190117_224139_7.jpg

הגישה של "הבית של שילי" מאפשרת התבוננות והתייחסות שונה לאירועים בחיינו כהורים ומאפשרת לנו לעבור אותם יחד. הלווי של "הבית של שילי", מאפשר לשבת ולהבין מה קרה, מה הצורך של הילד, מה קרה לנו בסיטואציה ואיך נתמודד עימה בפעמים הבאות.
 

שילי פרלמן, מייסדת ומנהלת הבית של שילי, בת 49, נשואה ואם לארבעה ילדים בני 9, 14, 17 ו-19. כל זה התחיל בלימודי הנחיית הורים במכון אדלר, תוך כדי התמודדתי עם אתגר אישי ולא צפוי שגרם לי להבין ש"החיים קצרים ורצוי להתמקד במה שבאמת חשוב – המשפחה".
 

פתחתי בית לחוויות ופעילויות להורים ולילדים - מרכז המאפשר את המפגש, את החוויה ואת הביחד, מתוך נסיוני בעבודה עם משפחות, לימודים וכמובן גידול ארבעת ילדיי.  

ומה אימהות שהגיעו לבית אומרות? 

סדנת_אומנות_042017_5.jpg

אביטל שינא

 

"שילי ממש יודעת לגרום לקסם הזה לקרות ומלווה את התהליך בהמון חום, אהבה, הבנה ובעזרת מפעילות מדהימות".

מפגש_אימהות_112018_הבית_של_שילי.jpg

ויטל גייגר

 

"מאוד נהניתי מהסדנה והפעילויות היו ממש חכמות, מהנות ומלמדות.
הרבה הרבה תודה על כל האור והחוכמה שאת מביאה איתך "

סדנת_בישול_2017_3.jpg

אפרת קליין

 

"אני יותר ממליצה ביג טיים על כל הפעילויות והסדנאות הכייפיות שנותנות ערך מוסף לרגעים קטנים אך משמעותיים בקשר שלנו עם ילדינו".

מפגש_אימהות_122018_הבית_של_שילי.jpg

תמר הראל

 

"שמחה מאוד שלקחתי את הפסק זמן הזה לעצמי בהתבוננות פנימה.
תודה שאת תמיד נמצאת במקום ובזמן הנכון להגיד את המשפט הכי אמיתי ומעודד."

IMG-20170507-WA0065_רוני_ארנון.jpg

טליה דנינו

 

"שילי פינתה לנו זמן קבענו תאריך החלטנו על פעילות מקסימה (ערב הצצה לעולם הצילום) כל הבנות באו עם אחד ההורים, שילי דאגה לנו לצלם מדהים, ובהחלט הרגשנו שיתוף פעולה מלא בין כל ההורים והבנות"

הסדנה הקרובה תתקיים בשוהם
ביום ראשון ה-8.9 בשעה 20:30


 120 ש"ח למשתתפת 

מקסימום 10 משתתפות במפגש

לרישום ופרטים נוספים

או לטלפון 050-5246424

ועד שניפגש, את מוזמנת להצטרף, לשתף, לשאול שאלות ולקרוא קצת יותר על הרעיון שמאחורי בקבוצת "הורות של חופש" וכמובן לעקוב אחרי עמוד הפייסבוק שלנו. 

להת בקרוב, שילי

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • https://plus.google.com/u/1/11735068